Aplikacje

Województwo Podkarpackie oraz Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK zapraszają na szlaki Podkarpacia centralnego i północnego - udostępniane przez jedyną i darmową aplikację zawierającą wszystkie szlaki piesze PTTK znajdujące się na terenie Roztocza, Doliny Sanu i Wisły oraz Rzeszowa – miasta  i regionu . Aplikacja zawiera także 100 atrakcji turystyczno-krajoznawczych znajdujących się w pobliżu szlaków.

Szlaki pozostałej części województwa podkarpackiego (obszar Bieszczadów oraz Beskidu Niskiego), a także przygraniczne tereny słowackie, znajdziesz w aplikacji Góry bez Granic i na stroniehttps://gorybezgranic.pttk.pl

Aplikacja udostępnia wyjątkowy zestaw map: topograficzną, lotniczą, rzeźby terenu, a także Open Street Map - dzięki którym zobaczysz wszystkie detale terenu, zawsze odnajdziesz szlak, czy też zaplanujesz dowolną trasę i będziesz mógł(a) nawigować po niej . Fragmenty mapy OSM możesz pobrać do telefonu i nie przejmować się brakiem zasięgu (i mapy).

Do każdego szlaku pieszego prezentowanego w aplikacji przyporządkowane są, znajdujące się w jego pobliżu, miejsca atrakcyjne pod wzlędem krajoznawczym - z zakresu kultury (świątynie, zamki i pałace, muzea, itp.), przyrody (parki narodowe, rezerwaty, zbiorniki wodne itp.) oraz zagospodarowania turystycznego (schroniska, wiaty, campingi, itp.).

Aplikacja umożliwia: wyznaczenie trasy po szlakach i nawigację po nich, używanie wielu różnych map, pobranie offline mapy OSM oraz szlaków i danych wysokościowych, zobaczenie wszystkich informacji o danym szlaku lub POI, odczyt odległości i azymutu do dowolnego miejsca oraz jego wysokość n.p.m., udostępnienie swojej pozycji, sprawdzenie prognozy pogody dla dowolnego miejsca, zobaczenie na mapie interesujących miejsc w okolicy, nawigację trasą utworzoną poprzez mapę www, zapisanie i udostępnienie ulubionych miejsc i szlaków, a także zapisanie przebywanej trasy i eksport jej do pliku. Można również wczytać swój plik .gpx i nawigować wg niego.


Na portalu Podkarpacie centralne i północne (podkarpaciepolnocne.szlaki.pttk.pl) znajdziesz jeszcze więcej map - włącznie z mapą turystycznej Compass i dokładnymi mapami topograficznymi w skali 1:10 000. Tam też możesz zaplanować trasę wycieczki, którą łatwo przeniesiesz do aplikacji i wykorzystasz do nawigacji. Aplikacja wykorzystuje te same dane o obiektach i szlakach, które są prezentowane na mapie i w portalu krajoznawczym znajdującymi się pod adresemhttp://podkarpaciepolnocne.szlaki.pttk.pl

Przebiegi szlaków pieszych PTTK są aktualizowane na bieżąco. Za aktualność pokazanego w aplikacji przebiegu szlaku pieszego PTTK odpowiada Oddział PTTK administrujący danym szlakiem.

Jedynie szlaki piesze PTTK są szlakami administrowanymi przez PTTK. PTTK nie odpowiada za stan szlaków turystycznych wytyczonych przez inne instytucje lub organizacje. 

W razie napotkania rozbieżności pomiędzy przebiegiem szlaku w terenie a uwidocznionym w aplikacji będziemy bardzo wdzięczni za poinformowanie nas o problemie za pomocą funkcji Znak nie tak?

 
 
Aplikacja RATUNEK
(powiadomienie TOPR, GOPR lub WOPR).
 
Wyruszasz w góry, na szlak lub nad wodę? Czy masz już aplikację RATUNEK?
Umożliw pomoc sobie i ratownikom.
 
Kliknij i pobierz ją teraz:
 

  

Na ratunek

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...